• A Vas megyében rendezendő teljesítménytúrákon a résztvevők számának  növelése
  • A résztvevők közül az elkötelezett vas megyei túrázók elismerése
  • A fiatal - 14 év alatti túrázók számának növelése
  • Vas megye turisztikai vonzerejének a növelése
  • 2017-ben a teljesítménytúrázók honlapon 18 gyalogos teljesítménytúra volt meghirdetve (eddig 2018-ban 16)
  • Az összes túrán maximálisan teljesíthető táv (túránként 1 távot számolva) 600km volt  (eddig 2018-ban 544km)
  • A hosszabb távú  (<50km) túrákból 375km gyüjthető    (eddig 2018-ban 350km)
  • A jövő évben nagyságrendileg hasonló mennyiségű és teljesíthetőségű túra lesz kiírva        a Vas megyei túrákból
  • A teljesítménytúrázók ezek alapján választhatják ki a nekik megfelelő kihívást
  • A teljesítésbe nem a túrák száma, hanem a megtett kilométer fog számítani

Vas megye felnőtt és junior teljesítménytúrázói 3 jelvényszintért indulhatnak:

Aranyjelvény 65%              Ezüstjelvény 50%                 Bronzjelvény 35%

390km (354km)                   300km (272km)                     210km (190km)

3 tájegység                        tájegység                                1  tájegység

Vas megye ifjúsági (14 év alatt) teljesítménytúrázói 3 jelvényszintért indulhatnak:

Aranyjelvény 50%              Ezüstjelvény 35%                 Bronzjelvény 20%

300km (272km)                    210km (190km)                      120km (109km)

3 tájegység                        tájegység                                1  tájegység

Tájegységek:

Kemeneshát, Kőszegi-hegység, Őrség

Kikötések:

• Az elszámolható túráknak fenn kell lenni a TTT honlapon
  • A teljesítés ideje 2018.01.01- 2018.12.31.
  • Egy túra akkor számolható el több teljesítésnek, ha az adott túra külön távja kerül teljesítésre (résztáv nem elszámolható)
  • Csak gyalogos teljesítménytúra számolható el (terepfutó nem)

Regisztráció: www.sakuraegyesület.hu/vas-megye-teljesitmenytúrázója-2018-regisztráció

Teljesítés igazolás:

• a regisztrált VéTéTé résztvevő saját maga tudja kezelni a kilómétereit itt: VéTéTé_sheets_by_Google
  • a túra résztvevő a Link to drive-ra tudja feltölteni az oklevelek fotóját (nem kell szkennelt, elég lefotózni és úgy feltölteni)
  • a túra szervező elküldi a Sakura egyesületnek és mi tesszük közzé

Fórum elérhetőség: Fb csoport_VéTéTé

További infó: Katona Péter, Greffer Szabolcs