Egyesületünk 3. alkalommal fogja megrendezni az Őrvidék - Várvidék túrákat.
A túrának idén is a Kőszegi-hegység magyar és osztrák oldala fog helyet adni szeptember 23-24-én.
A távok nem változtak: 100km, 60km, 30km, 10km és 6km-en teheted próbára kitartásodat, tájékozódási képességedet.
A többi infó itt és az esemény FB oldalán: https://www.facebook.com/events/163359637525459/ folyamatosan fog megjelenni.

A tavalyi, 2016-os túra blogja elérhető ide kattintva.

jelvények 2016

2017.07.11.
Elérhető a túra regisztrációs oldala:

2017.07.18.
Felmerült kérdésre válaszolva: az idei Őrvidék-túrák a 100-, 60-, 30km-es távokon nem lesznek körtúrák.
A rajthelyek és a többi szükséges infó elérhető a: http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/Őrvidék-túrák
Jövőre tervezzük a túra útvonalak átalakítását.

2017.07.20.
Egy kis segítség a lukácsházi Rajtba való eljutáshoz:
útvonal 1 horz

A Célhoz legközelebbi parkoló a SPAR parkoló, onnét a vasútállomás kb. negyedóra gyalog. Vonattal Lukácsházáig, onnét gyalog a Rajt szintén negyedóra. Két vonattal lehet kijönni a 05:06-kor vagy a 06:06-kor indulóval.

2017.07.24.
Tavaly néhányan jelezték a Google Form kérdőíven, hogy az osztrák szakasz Liebing-Hochstraß-Léka között nehezen volt követhető.
Két dolgon fogunk javítani az idén: megerősítettük a "zöld Mária út" jelzéseit (ez a hosszú rész a Liebing és Hochstraß között az erdőben), illetve pontosítjuk az itinert, ennek a 100-, 60-, és 30-as túrázók veszik hasznát.
A Léka-várnál lévő ell.pont (ásványvizes) a várkapu előtti parkolóban lesz (a tavalyi GPS-track hibát javítani fogjuk).
IMG 20170709 120638040 horz

2017.07.27.
Tegnap megkaptuk a Környezetvédelmi Hatóság engedélyét a túrára:
:) Nagyon köszönjük a hivatal munkatársainak a gyors ügyintézést!

2017.08.02.
A hétvégén segítettünk társadalmi munkában a Meszes-völgy - Ó-ház kilátó közötti szakasz jelzéseit felújítani, a túrautat ahol szükséges volt kitakarítani. Jelentem jól sikerült, ennek két szakaszát is tudjátok használni a 100-as Őrvidék túrán: a S+ - jelöletlen - Z- szakaszt az Ó-házig délelőtt. Illetve mivel megfogadtuk, hogy a használható ötleteket, amiket tőletek kapunk beépítjük, tavalyról kaptunk néhány kritikai észrevételt az éjszakai Ó-ház-ról lejövetelről, ezért most örömmel jelentem, hogy változtattunk az útvonalon, részlet az itinerből:

"Az Ó-ház EP után a Z / P-Alp  jelzésen indulunk K felé,a második aszfaltos útat elérve jobbra fordulunk, az aszfalton megyünk a Z+ jelzésen 500m-t, balra lefelé indulunk a Z- jelzésen a Mohás kút felé
A Z- jelzést követjük, itt egy szakaszon az úttal párhuzamosan megy, maradjunk a föld úton, az ösvény nem a legjobb minőségű, a Z- jelzést elhagyjuk, a jelöletlen dózer úton megyünk tovább
Egy romosabb háznál érjük el a jelölt utat, itt balra megyünk, majd folytatjuk az utat a S- jelzésen egyenesen Kőszegdoroszló- Csömöte-hegy felé,  ez már a "Via Sancti Martini" a Szt Márton zarándokút"
Sikerült kivenni egy rosszabbul követhető erdei és egy aszfaltos szakaszt, pluszba bejött a Mohás-kút. :)             Térkép mellékelve:
Zöld 1 old horz

2017.08.03.
Még 50 nap a túráig!

2017.08.09.
Az Őrvidék túrák bármelyik szakasza teljesíthető kutyával is. Igyekszünk kutyabaráttá tenni a rendezvényt, hogy ne kelljen otthon hagynod a négylábú barátodat. Az ellenőrző pontokon vízzel, esetleg jutalomfalattal készülünk, kérlek jelezzétek, ha kutyus is jön veletek! :)

túrakutya

2017.08.17.
Az idei 100-as túra útvonal vázlata, a gpx. track elérhető a:

Őrvidék 100 útvonal honlap vert

2017.08.23.
Még 30 nap a Dunántúl legkiemelkedőbb túrájáig! A Kőszegi-hegységben, a magyar oldalon az Írott-kő, az osztrák (régi magyar oldalon) a Kis-Szarvaskő és a Nagy Szarvaskő is 800m feletti magassággal örvendezti meg a túrázót. Ahogy ígértük, a Sakura Egyesület ott lesz a Savaria Karneválon, pénteken és szombaton a Civil Korzón, aki ott regisztrál az  Őrvidék túrákra (és befizeti a részvételi díjat) annak egy hasznos ajándékkal kedveskedünk.
+ A Karneváli Várostúrával, részvételi díj nincs, kitűzőt adunk és pdf emléklapot küldünk az első 50 teljesítőnek.
Itt megtalálsz minket:

2017.08.28.
Egyesületünk 3. alkalommal vett részt a Savaria Karnevál Civil Kórzóján, az idén a fókusz az "Őrvidék" telejesítménytúrákon volt, de népszerű volt a "Karneváli Séta" is. A pavilonnál regisztrálók a szuper kedvezményes regisztrációs díj mellé egy hasznos kis ajándékot is kaptak.
Civil Szilvi

2017.08.30.

Az idei 60-as túra útvonal vázlata, a gpx. track elérhető a:

2017.09.01.

Az előző Őrvidék túrák résztvevőinek kiküldtünk egy kérdőívet. Mivel több mint 40-en kitöltötték, (ez elég jó arány a résztvevőktől) ami alapján fontos kérdésekre kaptunk választ és hasznos információkat arról, hogy mi az ami tetszett és mi az amin szerintetek változtatni szükséges. Íme a kérdések és a válaszok kördiagramban ábrázolva:

2017.09.06.

Az idei 30-as túra útvonal vázlata, a gpx. track elérhető a:

2017.09.08.
2017.09.11.

Az idei 10-es túra útvonal vázlata, a gpx. track elérhető a:

2017.09.12.
Az Őrvidék 100-as táv egyik jellegzetes szakasza az osztrák oldal Léka- Oberkohlstatten- Nagy-Szarvaskő szakasz, a ~21km távhoz ~900m szintemelkedés társul, szerencsére az osztrák oldalon is elindult a túrautak rekonstrukciója, ezért jobban jelzett utakon tudtok haladni. Segítségképpen néhány infós fotó a szombati bejárásról: